Shanghai Qi Pang Industrial Co., Ltd.
Bizimle iletişim kur

İlgili kişi : Lilith

Telefon numarası : + 86 13472640466

Naber : +8613472640466

Free call

Lazer çap ölçerin çalışma prensibi nedir?

January 23, 2021

hakkında en son şirket haberleri Lazer çap ölçerin çalışma prensibi nedir?

Lazer çap ölçerin çalışma prensibi nedir?

 

Lazer çap ölçer artık haddelenmiş ürünleri, çelik boruları ve yuvarlak ürünleri ölçmek için vazgeçilmez bir ölçüm aracıdır.En yüksek hızda sürekli yüksek hassasiyetli ölçümler elde edebilir ve en doğru ölçümleri personele en hızlı şekilde iletebilir.Ayrıca veri hatırlatıcıları da ayarlayabilirsiniz, verilere ilk kez ulaşılmadığında veya aşılmadığında, görüntü ekranı ve alarm sesi tarafından hatırlatılacaktır.

 

hakkında en son şirket haberleri Lazer çap ölçerin çalışma prensibi nedir?  0hakkında en son şirket haberleri Lazer çap ölçerin çalışma prensibi nedir?  1

 

Çevrimiçi çap ölçerin ölçüm yöntemleri nelerdir?

Lazer tarama çap ölçümü, optik geometrik prensiplere göre tasarlanmıştır.Güçlü lazer uyarlanabilirliğine, kolay kurulum ve kullanıma ve yüksek ölçüm doğruluğuna sahiptir.Ölçüm verilerinin akıllı kontrolünü sağlamak için bilgisayar teknolojisi ile birleştirilebilir.Aynı zamanda, ağ uzaktan kumandasıyla bazı lazer tarama çap ölçümleri gerçekleştirilebilir.Lazer tarama çap ölçümü, temassız, yüksek hız ve yüksek hassasiyet özelliklerine sahiptir ve genellikle nükleer endüstride, havacılıkta ve diğer alanlarda çevrimiçi denetim ve kalite kontrol için kullanılır.

hakkında en son şirket haberleri Lazer çap ölçerin çalışma prensibi nedir?  2hakkında en son şirket haberleri Lazer çap ölçerin çalışma prensibi nedir?  3
Burada dört çap ölçüm yöntemi seçtik ve ayrıntılı bir giriş yaptık, çeşitli ölçüm yöntemlerinin avantaj ve dezavantajlarını analiz ettik ve en iyi ölçüm yöntemini seçtik:
Lazer taramalı çap ölçme yöntemi, lazer taramalı çap ölçme aletinin tasarımı ve gerçekleştirilmesinde detaylandırılmıştır.Mekanik sistem, optik sistem ve kontrol sistemi tasarlanmış olup, sistemde yer alan motor teknolojisi, tarama prizması, lazer teknolojisi, lazer kolimasyon ve odaklama, lens ve motor faz kilitli döngü kontrol teknolojisi detaylı bir şekilde anlatılarak analiz edilmektedir.Düzenli oktahedral tarama prizmasının işleme doğruluğunun, optik parçaların montaj doğruluğunun, tarama motorunun hız dalgalanmasının ve kenar sinyal tespitinin sistemin ölçüm doğruluğu üzerindeki etkileri tartışılmış ve bunlara karşılık gelen çözümler verilmiştir.
Nükleer endüstrinin gerçek üretim ihtiyaçlarından kaynaklanmaktadır.Nükleer yakıt çubuklarının özelliğinden dolayı, nükleer yakıt çubuklarının çapını ölçmek için geleneksel ölçüm yöntemleri kullanılamaz.Nükleer yakıt düzeneklerinin çalışmasını sağlamak için hedeflenen bir ölçüm sistemi geliştirilmelidir.Güvenlik ve güvenilirlik.
Çevrimiçi çap ölçerin bir vericisi ve bir alıcısı vardır.Gönderen uçta bir ışık perdesi oynatılır ve alıcı uç ışık perdesini alır.Işık perdesi bir sütun tarafından engellenirse, alıcı uçta bir gölge oluşur ve sütunun çapı ölçülebilir.Bu tür sensöre ışık perdesi mikrometresi de denir, çözünürlük 0,1 mikrona, doğrusallık 3 mikrona ulaşabilir.Çok hassas bir sensördür.

Bizimle temasa geçin

Mesajınız Girin